Druk cyfrowy

Druk cyfrowy polega na naświetleniu wałka (który podłączony jest do tonera), a później na przeniesieniu obrazu z wałka na nośnik. Nośnikiem jest zazwyczaj papier, choć może być to również tektura, satyna, folia monomeryczna, czasem nawet niektóre tworzywa sztuczne (np. cieniutkie PVC). Ze względu na to, że do druku wykorzystywany jest wałek, to wymagane jest, by nośnik był materiałem giętkim. Zaletą druku cyfrowego jest to, że przygotowanie obrazów do wydruku nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy, a sam proces drukowania może być dowolnie wznawiany i wstrzymywany. Tego rodzaju technologia jest wykorzystywana najczęściej do wydruków o niezbyt dużych rozmiarach (największy możliwy format to zazwyczaj A2+) i na cienkich materiałach (do 0,5 mm). Druk cyfrowy bardzo dobrze sprawdza się przy obrazach monochromatycznych o elemencie zmiennym (np. przy kodzie kreskowym), ale też w przypadku wydruków o małych nakładach, które powinny się charakteryzować wysoką jakością wydruku albo dużą gramaturą (lub też formatem arkusza większym niż A4).

Jeśli zależy nam na wykonaniu zlecenia „od ręki” to zdecydowanie lepiej jest skorzystać z zalet druku cyfrowego. Ta metoda jest zdecydowanie wygodniejsza i ułatwia nam codzienną  pracę z dokumentami i materiałami  zlecanymi do druku  często na ostatnią chwilę. Co bardzo ważne w dzisiejszych czasach druk cyfrowy daje nam możliwość w szybkim czasie wykonania pojedynczych przykładów wydruku do akceptacji przed wydrukiem dużego nakładu. Wydruki cyfrowe możemy również uszlachetniać na wiele sposobów a te sposoby te różnią się od tych stosowanych przy druku offsetowym.  Dodatkowym ważnym i ogromnym atutem druku cyfrowego jest możliwość personalizacji wydruków tzw. druk zmiennych danych gdzie każdy wydruk może zawierać inne informacje takie jak nazwisko, adres, logo czy dowolnie wybraną personalizowaną grafikę.

Druk offsetowy

Technologia druku na maszynach offsetowych pomimo wielu lat rozwoju druku cyfrowego nadal nie ma sobie równej jeżeli chodzi o jakość i szybkość druku. Zamówienia realizowane są w profesjonalnej drukarni,  na czterokolorowych maszynach offsetowych.  Zapewnia to doskonałe odwzorowanie kolorów, idealne pasowanie druku. W poligrafii pomimo zaawansowanych urządzeń nadal bardzo duże znaczenie ma wiedza i doświadczenie drukarzy.

Jeśli zamówienie, które chcemy wydrukować będzie powielane w setkach lub tysiącach egzemplarzy i nie spieszy nam się z realizacją zamówienia to korzystniej będzie wybrać druk offsetowy.  Warto wiedzieć, że przygotowanie do druku offsetowego absorbuje sporo czasu oraz wymaga dużych nakładów finansowych do przygotowania produkcji, które rekompensują się dopiero przy naprawdę dużych nakładach.  Jednakże korzyściami druku offsetowego są większe możliwości operowania kolorami, druk na formatach powyżej SRA3 oraz bogate uszlachetnianie wydruków ale i tak zawsze decydującym czynnikiem będzie nakład oraz czas, także w pierwszej kolejności należy zastanowić się przede wszystkim jak duże mamy zamówienie oraz kiedy chcielibyśmy by zostało wykonane.

Wykonujemy druk ulotek, wizytówek, plakatów itp:

 • w rożnych formatach
 • na rożnych podłożach (papier kredowy, offsetowy, papier lub folia samoprzylepna)
 • na papierze o gramaturze od 90 do 350g
 • jedno, dwu , trzy lub pełno-kolorowe
 • niskie nakłady w druku cyfrowym
 • wysokie nakłady w druku offsetowym

Drukujemy na każdym papierze i ze wszelkimi rodzajami uszlachetnienia.

Druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy to jedna z najczęstszych metod druku wykorzystywana w branży reklamowej i nie tylko. Druk wielkoformatowy to inaczej solwentowy lub lateksowy druk cyfrowy, czyli nowoczesna technologia stosowana do produkcji form drukowanych na materiale banerowym, folii i papierze. Ta technika stosowana jest bardzo często do zagospodarowania powierzchni billboardów, do produkcji banerów reklamowych, tablic, szyldów, plakatów, materiałów reklamowych do kasetonów, stojaków, potykaczy, czy też roll-up’ów.

Drukujemy m.in. na:

 • dowolnych papierach
 • płótnie winylowym
 • siatce mesh
 • tworzywach PCV
 • foliach samoprzylepnych
 • folii One Way Vision
 • innych tworzywach samoprzylepnych
 • dowolnych systemach wystawienniczych (roll-up, potykacze itp.)

Napisz do nas

Imię i nazwisko*

E-mail*

Telefon (nie wymagane)

Wiadomość*

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Studio Reklamy Darłowo (Magdalena Krasowska) z siedzibą w Darłowie przy ulicy Hieronima Fiodorowa 12, 76-150 Darłowo (dalej Studio Reklamy Darłowo), danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne i przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści tych danych oraz ich poprawiania. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług świadczonych przez Studio Reklamy Darłowo za pomocą poczty elektronicznej i/lub telefonu.